7 nejlepších českých podcastů (nejen) o jídle a zdraví

.

.

Minut čtení:
3

7 nejlepších českých podcastů (nejen) o jídle a zdraví

Baví vás jídlo? Zajímá vás, co různé potraviny dělají s vaším tělem? Nebo třeba „jen“ rádi posloucháte lidi, kteří opravdu vědí, o čem mluví? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli „ano“, pak čtěte dál. A nastavte při tom uši. Dnes vám totiž přinášíme tipy na ty nejinspirativnější české podcasty o zdravém životním stylu.

Jen málokteré téma v současnosti budí tolik otázek a diskusí jako právě téma výživy a zdraví. A není se čemu divit. Vždyť co člověk, to odlišná životní i zdravotní zkušenost, a co člověk, to odlišné potřeby – ať už ve stravování, nebo v životě jako takovém.

Vytipovali jsme pro vás proto podcasty, které vás svým pohledem na stravování, nemoci nebo třeba biohacking mohou inspirovat k něčemu novému. Protože i když každý z nich chápe téma výživy trochu jinak, jedno mají všechny společné: jejich autoři opravdu vědí, o čem mluví.

 

Cukrfree Podcast

Za projektem Cukrfree stojí Janina D. Černá, nadšená propagátorka nízkosacharidového stravování a zdravého životního stylu. Jak sama často přiznává, v minulosti bývala na cukru závislá a byla to právě nízkosacharidová strava, která jí pomohla ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu bez přejídání a neustálých myšlenek na jídlo. I o tom si Janina povídá s inspirativními hosty, které pravidelně zve do svého Cukrfree Podcastu.

Kde si můžete Cukrfree Podcast pustit?

Cukrfree Podcast je dostupný na YouTube i na Spotify.

Naše oblíbená epizoda

Monika Němečková o cukrovce bez cukru:

Petr Ludwig a Deep Talks

Petra Ludwiga zřejmě znáte hlavně jako autora populární knihy Konec prokrastinace. Kromě toho ale rozjel i vlastní úspěšný podcast s názvem Deep Talks. Do něj si zve zajímavé osobnosti českého veřejného života, se kterými pak rozebírá vše od hodnot přes práci až po životní styl jako takový.

Kde si můžete Deep Talks pustit?

Petr Ludwig publikuje Deep Talks podcast na svém webu, na YouTube i na Spotify.

Naše oblíbená epizoda

Rozhovor s Hynkem Medřickým, vynálezcem a expertem v oblasti světla a spánku:

Margit Slimáková a její Margit podcast

Margit Slimákovou vám asi nemusíme dlouze představovat. Jméno téhle propagátorky zdravého stravování a výživové specialistky zřejmě znáte, už jste ale slyšeli i její podcast? Pravidelně do něj zve odborníky na jídlo a zdraví, se kterými v pohodové a uvolněné atmosféře rozebírá nejen jejich profesní dráhu, ale i novinky a zajímavosti ze světa nemocí, zdraví i prevence, často včetně konkrétních výživových tipů.

Kde si můžete Margit podcast pustit?

Podcast Margit Slimákové najdete přímo na jejím webu, na YouTube i na Spotify a v běžných podcastových aplikacích.

Naše oblíbená epizoda

O revoluční terapii obezity a cukrovky s MUDr. Hanou Krejčí:

Podcast Brain We Are

„Víme, že nic nevíme, ale pokaždé se snažíme vědět o trochu víc.“ Tak zní motto Vojty Hlaváčka a Jiřího Kryštofa Jarmara, kteří za projektem Brain We Are stojí. Ve svém podcastu propojují nejnovější poznatky z neurovědy, psychologie a filozofie s vlastními zjištěními i doporučeními odborníků a přinášejí tak zajímavý mix poznání a biohackingu.

Kde si můžete podcast Brain We Are pustit?

Kromě běžných podcastových aplikací, jako je Spotify, najdete podcast Brain We Are i v podcastech na Seznamu nebo přímo u obou kluků z Brain We Are na webu.

Naše oblíbená epizoda

Biohacking odpočinku. Jak na motivaci a dopamin?

Podcast okolo_dia

Podcast původně vznikl jako doplněk k instagramového profilu @okolo_dia. Ludvík Král a Kamila Ščuriková se v něm s vámi podělí o své zkušenosti se životem s cukrovkou. Dozvíte se například to, proč je tolik důležitý spánek, čím nahradit cukr nebo třeba jak si uklidit ve spíži.

Kde si můžete okolo_dia poslechnout?

Podcast najdete třeba na Spotify nebo na webu Audiolibrix.

Naše oblíbená epizoda

Čím nahradit cukr? (díl je dostupný na Spotify)

Podcast Cukrovka pod kontrolou

Jak se žije s cukrovkou a co můžete udělat pro to, abyste byli zase fit? Autoři podcastu Cukrovka pod kontrolou rozebírají vše, co s diabetes souvisí – od nízkosacharidové stravy přes sport až po běžný život s diabetes.

Kde si můžete podcast Cukrovka pod kontrolou poslechnout?

Najdete ho na Spotify nebo třeba na Soundcloudu.

Naše oblíbená epizoda

Nízkosacharidové a ketogenní stravování (díl je dostupný na Spotify)

Powerlogy podcast

Spojení mysli a těla, rozvíjení vlastního potenciálu a hlavně rozhovory s největšími odborníky na životní styl a zdraví – to je podcast Powerlogy. Doporučujeme každému, koho zajímají konkrétní metody a techniky pro zdraví a více energie.

Kde si můžete Powerlogy poslechnout?

Najdete ho na Spotify, na Youtube i přímo na webu Powerlogy v sekci Blog.

Naše oblíbená epizoda

Umění být zdravý a změna přístupu k chorobám (rozhovor s MUDr. Vojáčkem)