Krabičkování je hlavně úspora času

.

.

Minut čtení:
3

Krabičkování je hlavně úspora času

Obrovská časová úspora, méně starostí a lepší zdraví

Máme takový pocit, že v dnešní době je čas tím nejcennějším: čas na odpočinek, čas strávený s rodinou, čas věnovat se kromě práce také svým koníčkům. Pokud kromě toho chcete ještě věnovat část své pozornosti svému jídelníčku, tak znovu o kousek z pomyslného koláče času přijdete.

Řeknete si možná: „No, dobře, ale stejně nevím, co jím“. Ale ano, víte. U krabiček z Nutric Bistra za kvalitu použitých surovin můžeme dát téměř ruku do ohně. A pokud ne, minimálně se vám za ně zaručíme a vysvětlíme, podle jakých hledisek si vybíráme dodavatele. Vaříme způsoby šetrnými k živinám, nepoužíváme žádné konzervanty, zahušťovadla a dochucovadla, která by měla „vylepšit“ chuť jídla. S dobrými surovinami nejsou zapotřebí. Stačí jen sůl, koření a čerstvé nebo sušené bylinky.

Používání co nejkvalitnějších surovin bez zbytečných přidaných látek souvisí už z principu s námi preferovanými styly stravování – paleo a lowcarb. Co se týče základních surovin jako je maso nebo zelenina, snažíme se o bio nebo alespoň farmářskou kvalitu (záleží na sezónní dostupnosti).

Paleo a lowcarb krabičky
Paleo a lowcarb krabičky

Do dvou minut jíte zdravě

Jídlo vaříme každý den čerstvé a ihned ho zchladíme, abyste druhý den měli ke konzumaci připravenou snídani, oběd či večeři plnou živin, které stačí jen ohřát. Teplé jídlo máte během 2 minut, a je jedno zda ho ohříváte v mikrovlnce nebo třeba na pánvičce. Nemusíte se tedy stresovat, zda budete mít čas na vaření a zahánět hlad nezdravými sušenkami.

Co to znamená, pokud lépe jíte a netrpíte hlady?

Nepřepadají vás chutě ani vlčí hlad. Takže nemáte nutkání dát si na benzínce pizzu, bagetu, párek v rohlíku nebo jiné nepříliš výživné svačinky. Všechny jmenované „delikatesy“ představují jen prázdné kalorie bez živin a způsobují chvilkový dobrý pocit z ukojení „hladu“.

Pokud si krabičky necháte doručovat do práce, jdete už domů bez hladu. Případně je fajn, když přijdete domů a máte navařeno. Máte se vždy na co těšit.

Některá jídla můžete sníst hned – párkrát do týdne vám přichystáme salát, vaječnou frittatu, cuketové nebo dýňové placky. Tyto dobroty zpravidla chutnají nejlépe studené.

Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času

Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času, což nám dává smysl. A to nemluvíme o tom, kolik času strávíte třeba při čekání na oběd v restauraci nebo kolik vody a vlastní energie spotřebujete na mytí nádobí. Dnes přece není žádná ostuda odebírat krabičky. Ušetříte čas a ještě se pochlubíte kolegům v práci, co za často nezvyklé kombinace máte k jídlu.

Zjistili jsme totiž, že stále docela mnoho lidí považuje za standard knedlíky a omáčku nebo maso a těstoviny. Taková jídla u nás nenajdete. Také se může stát, že už kvalitu budete vyžadovat vždy a všude. Nic dalšího by nás pravděpodobně nemohlo tolik potěšit. Na nový životní styl si snadno a rychle zvyknete, vlastně to nebude až taková dřina, jak by se zpočátku mohlo zdát. A to je dobře. Kvalitu u nás hlídat nemusíte, hlídáme ji my. Nicméně, pokud už kvalitní jídlo zkusíte, poznáte ho a budete ho vyžadovat i v běžném životě, třeba na pracovním obědě nebo při běžném nákupu. 😉

Paleo a lowcarb krabičky
Paleo a lowcarb krabičky

Krabičkování, dieta, kuchyně nebo styl stravování

Vadí vám slovo „dieta“? Snažili jsme vymyslet i jiné slovo, nicméně „dieta“ podle Lékařského slovníku obecně znamená: způsob výživy, složení potravy tvořící základ stravování, zejm. se zřetelem na její působení na lidské zdraví. Vyvážené stravování (dieta) musí zajišťovat kromě dostatečného energetického obsahu přiměřené složení živin – bílkovin, tuků, cukrů a mít i dostatečné množství vitaminů, stopových prvků a vlákniny. Tato definice je ve shodě s naší vizí i realizací obsahu krabiček, které od nás dostanete. Krabičkování zajistí dostatek všech živin ve vhodném poměru.

Dieta tedy není primárně o hubnutí, ale o tom, jak na nás potrava, kterou přijímáme, působí a jaká kritéria by měla splňovat. Čímž se vracíme k tomu, jak se budete cítit, pokud budete lépe jíst.

S naší krabičkovou dietou se budete cítit lépe, budete mít moře energie a vše vám půjde snáze a rychleji. Cvičení i hubnutí půjde snadněji. Zcela jistě se vám bude i lépe usínat a budete vstávat odpočatí.

Vaše dotazy rádi zodpovíme na našem e-mailu ahoj@nutricbistro.cz, Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

Prohlédněte si aktuální jídelníček na tento týden.