Proč krabičková dieta?

.

.

Minut čtení:
3

Proč krabičková dieta?

Nabízí se odpověď: „Proč ne?“. Máme takový pocit, že v dnešní době je to nejcennější čas. Čas na odpočinek, čas strávený s rodinou, čas věnovat se mimo práce také svým koníčkům. Pokud kromě toho chcete ještě věnovat část své pozornosti tomu, co jíte, zase si z toho pomyslného koláče času kousek ukrojíte.

Řeknete si možná: „No, dobře, ale stejně nevím, co jím“. Ale ano, víte. Za kvalitu použitých surovin můžeme dát téměř ruku do ohně. A pokud ne, minimálně se vám za ně zaručíme a vysvětlíme, podle jakých hledisek si vybíráme dodavatele. Vaříme šetrnými způsoby a nepoužíváme žádné konzervanty, zahušťovadla a dochucovadla, která by měla „vylepšit“ chuť jídla. I když chuťově,

a o tom jsme přesvědčeni, strádat nebudete. Používáme sůl, základní koření a čerstvé nebo sušené bylinky.

Používání co nejkvalitnějších surovin bez zbytečných přidaných látek souvisí už z principu s námi preferovanými styly stravování – paleo, low carb a fit. Co se týče základních surovin jako je maso nebo zelenina, snažíme se o bio nebo alespoň farmářskou kvalitu.

Ještě stále nejste přesvědčeni? Jídlo vaříme vždy čerstvé a ihned zchladíme, abyste druhý den měli ke konzumaci připravené jídlo plné živin, které stačí jen ohřát. A to je jen chvilička. Teplé jídlo máte během minuty, a je jedno zda ho ohříváte v mikrovlnce nebo třeba na pánvičce.

Některá jídla můžete sníst hned – párkrát do týdne vám přichystáme salát, vaječnou frittatu, cuketové nebo dýňové placky. Tyto dobroty zpravidla chutnají nejlépe studené.

Jídla z lowcarb krabičková dieta
Jídla z lowcarb krabičková dieta

Chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času

Nám to dává smysl a chápeme krabičkování jako enormní úsporu vašeho času. A to nemluvíme o tom, kolik času strávíte třeba při čekání na oběd v restauraci nebo kolik vody a energie i po finanční stránce spotřebujete na mytí nádobí

Dnes přece není žádná ostuda odebírat krabičky. Ušetříte čas a ještě se pochlubíte kolegům

v práci, co za často nezvyklé kombinace máte k jídlu. Zjistili jsme totiž, že stále docela dost lidí považuje za standard knedlíky a omáčku nebo maso a těstoviny. Toto u nás nenajdete. Také se může stát, že už kvalitu budete vyžadovat vždy a všude. To budeme ovšem jedině rádi. Může se z toho totiž také stát váš nový životní styl. A to je dobře. Kvalitu u nás hlídat nemusíte, hlídáme ji my. Nicméně, pokud už kvalitní jídlo zkusíte, poznáte ho a budete ho vyžadovat i v běžném životě, třeba na pracovním obědě nebo při běžném nákupu 😉

Pokud lépe jíte a netrpíte hlady, co to znamená? Ano – nepřepadají vás chutě ani vlčí hlad. Takže nemáte nutkání dát si v metru pizzu, párek v rohlíku nebo jiné nepříliš výživné svačinky :). Ty by vás normálně na chvilku třeba uspokojily, ale co z toho „junk“ food získáte? Jen prázdné kalorie bez živin a jen chvilkový dobrý pocit a ukojení „hladu“.

Z toho plyne co? Budete se cítit lépe, budete mít moře energie a vše vám půjde snáze i rychleji. Cvičení i hubnutí půjde snadněji. Zcela jistě se vám bude i lépe usínat a budete vstávat odpočatí.

Ukázky lowcarb a fit krabičková dieta
Ukázky lowcarb a fit krabičková dieta

Vadí vám slovo „dieta“? Snažili jsme vymyslet krátké označení místo „diety“, nicméně „dieta“ podle Lékařského slovníku obecně znamená „způsob výživy, složení potravy tvořící základ stravování, zejm. se zřetelem na její působení na lidské zdraví.

Vyvážená dieta musí zajišťovat kromě dostatečného energetického obsahu přiměřené složení živin – bílkovin, tuků, cukrů a mít i dostatečné množství vitaminů, stopových prvků a vlákniny…“.

Tato definice souhlasí s naší vizí i realizací obsahu krabiček, které od nás dostanete.

Dieta tedy není primárně o hubnutí, ale o tom, jak na nás potrava, kterou přijímáme, působí a jaká hlediska by měla splňovat. A to jsme zase u toho, jak se budete cítit, pokud budete lépe jíst 😉

Máte další dotazy nebo chcete rovnou objednat? Rádi vás uvítáme na našem webu, Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

Co dobrého můžete očekávat v krabičkách si přečtěte v jídelníčku na tento týden.

Tereza