Jak zhubnout díky krabičkové dietě?

.

.

Minut čtení:
5

Jak zhubnout díky krabičkové dietě?

Rozhodli jste se, že se do zdravého životního stylu pustíte naplno? Udělat první krok je těžké, ještě těžší ale bývá vydržet. Právě dobrá krabičková dieta vám s tím může pomoct. Jak ale krabičky využít skutečně na maximum? Přečtěte si, jak funguje skutečně dobrá krabičková dieta.

6 základních pravidel pro efektivní hubnutí s krabičkovou dietou

Klíčem k úspěchu je samozřejmě výběr té nejlepší krabičkové diety. Tomuhle tématu už jsme se detailně věnovali v samostatném článku, tady už proto jen zmíníme, že krabičkový program, který skutečně funguje, by se vás neměl snažit vyhladovět (většinou spíše naopak), měl by se snadno přizpůsobit vašim individuálním potřebám a vsázet by měl na kvalitní, ideálně lokální a sezónní suroviny.  

Samotné krabičky vám ale úspěch nezaručí. Vždy byste měli mít na paměti 6 základních pravidel, které vám hubnutí s krabičkami výrazně usnadní (a často také urychlí). 

Jak z krabiček dostat to nejlepší?

Pravidlo č. 1: Nastavte si správnou velikost porcí

Nejsou všichni lidé stejní, a univerzální pravidlo „kolik jíst, když chcete zhubnout“ proto neexistuje. Ideální velikost porcí závisí na mnoha faktorech: na věku, pohlaví, množství fyzické aktivity, ale i cílech, které máte – jinak bude jíst ten, kdo se snaží „jen“ zhubnout, jinak ten, kdo se zároveň snaží nabrat svalovou hmotu, a ještě jinak to půjde někdo, kdo se například prostřednictvím jídla snaží vyřešit některé zdravotní problémy.

Jak zhubnout díky krabičkové dietě?
Jedním z nejdůležitějších pravidel při hubnutí je nastavit si správnou velikost porcí. Zdroj: Nutric Bistro

Jedno pravidlo společné pro všechny ale existuje. Ať už je váš cíl jakýkoliv, nikdy byste neměli jíst takzvaně „pod bazál“. Oč jde? Jednoduše řečeno, bazální metabolismus označuje množství energie, které váš organismus potřebuje k tomu, aby fungoval, a to bez jakéhokoliv pohybu nebo vydané energie – tedy pokud byste například celý den strávili bez hnutí na gauči. 

V opačném případě byste si zahrávali nejen se svým zdravím (nedostatek jídla vede k únavě, padání vlasů, problémům s pletí i vážným zdravotním problémům), ale i s jo-jo efektem a paradoxně i rychlejším nabíráním kil. A to určitě nechcete. 

Tip: Jak si spočítat bazální metabolismus?

Pravidlo č. 2: Neexistuje stravovací styl vhodný pro všechny

Přišla vaše kamarádka se „zaručenou“ dietou, díky které teď vypadá skvěle? Buďte opatrní, protože to, co funguje jí, nemusí fungovat vám. A dává to smysl: každý máme jiné zdravotní dispozice, věk nebo předchozí dietologické zkušenosti, a liší se proto i stravovací styly, které nám sednou. 

V Nutric Bistru víme, že každý z našich zákazníků potřebuje něco jiného, a nabízíme proto tři různé krabičkové programy: Paleo pro zlepšení zdravotního stavu, Lowcarb pro zdravé hubnutí a Fit krabičky pro všechny aktivní lidi a sportovce. A pro ty, co si s výběrem nevědí rady, nabízíme online výživovou kalkulačku. Mimochodem, pomoct vám může i tahle přehledná tabulka.

Pravidlo č. 3: Zapomeňte na počítání kalorií

Pečlivě počítáte každou kalorii a Kalorické tabulky a kuchyňská váha jsou vaši největší kamarádi? Nechceme být posly špatných zpráv, ale počítání kalorií není ani zdaleka tak přesné, jak si mnozí myslí. Nechápejte to špatně. Princip energetické bilance, tedy rovnováhu mezi příjmem a výdejem, nijak nezpochybňujeme.

V praxi ale do počítání kalorií vstupuje celá řada faktorů, se kterými předem nikdy počítat nemůžeme – od toho, že neznáme přesnou kalorickou potravin toho, co jíme, až po to, jak kalorickou hodnotu ovlivňuje například tepelná úprava jídla. I proto v Nutric Bistru počítáme kalorie za vás, a to s přihlédnutím ke všem faktorům, které kalorickou hodnotu jídla ovlivňují.

Jak zhubnout díky krabičkové dietě?
Počítáme kalorie za vás. Zdroj: Nutric Bistro

Pravidlo č. 4: Vždy byste měli vědět, co vlastně jíte

„Vím, co jím“ – tak by mělo znít heslo každého rozumného hubnutí. Poctivý výrobce krabičkové diety by po vás nikdy neměl chtít, abyste složení svého jídla složitě hledali v hlubinách jeho webu. V Nutric Bistru si to moc dobře uvědomujeme, a proto vše, co o našem krabičkovém jídle potřebujete vědět (od názvu přes kalorickou hodnotu po složení makroživin, alergeny a doporučení k ohřevu), najdete přímo na etiketě na každé z našich krabiček.

Pravidlo č. 5: Přestaňte se vážit

Hlavní problém osobní váhy? Měří úplně všechno. Nejen tuk, ale i svaly, kosti, vodu a dokonce i to, co jste nedávno snědli. Každodenní vážení má navíc i jeden nepříjemný efekt – občasné výkyvy na váze (které, přiznejme si, bývají obvyklé a navíc docela normální) mohou nepříjemně ovlivnit vaši psychickou pohodu, a tedy i paradoxně zkomplikovat vaše snahy hubnout. 

Proto se při měření pokroku v dietě nespoléhejte pouze na číslo na váze. Místo toho doporučujeme měřit pouze procento tělesného tuku (na speciálním přístroji InBody), případně si měřit míry, sledovat, jak se mění vaše konfekční velikost, nebo používat ověřené srovnávací „před“ a „po“ fotky. 

Pravidlo č. 6: Nebuďte otroky svých krabiček

Milujete brambůrky a čokoládu a sem tam byste si rádi dali třeba skleničku vína? Dobrá zpráva je, že ani při hubnutí nemusíte na své oblíbené neřesti úplně zapomínat. Vždy byste se ale měli držet takzvaného „pravidla 90:10“. To ve zkratce říká, že v 90 % případů byste se měli stravovat zdravě – a v těch zbylých 10 % je vám dovoleno prakticky vše. 

Výhody? Aby se zdravý životní styl mohl stát vaší součástí, měli byste si občas dopřát i něco dobrého, byť třeba nezdravého. Tak abyste se netrápili restriktivní dietou a nesklouzli k nárazovitému přejídání (a v důsledku třeba i k jo-jo efektu). 

Jak fungují krabičky od Nutric Bistra

Zdravé a dlouhodobě udržitelné hubnutí je pro nás v Nutric Bistru alfou a omegou, a všechna výše zmíněná pravidla jsou proto pevnou součástí naší „krabičkové DNA“. Možná i díky tomu mají naši zákazníci tak skvělé výsledky: průměrně s námi zhubnou 5 kg měsíčně, a to trvale a bez jo-jo efektu.

Jak zhubnout díky krabičkové dietě?
Naši zákazníci hubnou průměrně pět kilo měsíčně. Zdroj: Nutric Bistro

Naše krabičky v kostce

Zaměřujeme se především na nízkosacharidovou stravu, a to jak v podobě lowcarb diety, tak v podobě klasického paleo programu. Nabízíme ale i program pro ty, kdo si sacharidy dopřát chtějí, a to v programu Fit pro aktivní lidi a pro sportovce.

Všechny naše programy mají několik věcí společných: zcela vynechávají průmyslově zpracované potraviny, naopak vsázejí na lokální, sezonní suroviny v bio nebo farmářské kvalitě (a možná i to je důvod, proč naše krabičky zákazníkům tolik chutnají). Na skladbě jídelníčku navíc spolupracujeme s předními odborníky, kteří vám mimochodem rádi poradí i s dalšími aspekty zdravého hubnutí – například s pohybem či spánkem.

Jak se za krabičky platí?

Platit můžete převodem, kartou, stravenkami i libovolnou kombinací všeho zmíněného (v tom případě prosím napište požadavek na naši zákaznickou linku, rádi vám vyjdeme vstříc). Nabízíme i možnost rozložení platby na tři části, a to díky službě Twisto. Podívejte se i na naše tipy, jak za krabičkovou dietu ušetřit.

Jak se krabičky rozvážejí?

Krabičky rozvážíme po celé Praze a v blízkém okolí. Rádi vám je přitom doručíme jak domů, tak třeba do práce nebo na naše odběrná místa. A budete-li chtít, můžeme vám je nechat i na brance nebo třeba u sousedů. 

Vždy přitom víte, kdy přesně vaše krabičky dorazí – den předem vám pošleme SMS s přesným 60minutovým oknem rozvozu a 15 minut před samotným doručením vám kurýr dá vědět, že už se blíží.

Jak se krabičky uchovávají?

Na kvalitu jídla si potrpíme, uvařením to pro nás proto rozhodně nekončí. Krabičky pro vás vozíme pečlivě zchlazené a v bezpečí. Po převzetí je doporučujeme co nejrychleji uložit do ledničky (ideální teplotní rozmezí je mezi 0 a 4 stupni) a následně ohřívat v mikrovlnce nebo na pánvi. Víc tipů najdete v našem článku o správném ohřívání jídla.

Je možné krabičky recyklovat?

Chcete-li krabičky recyklovat, oddělte nejprve plastovou fólii od samotné krabičky, obojí dobře opláchněte a vyhoďte do plastů – nebojte, naše polypropylenové krabičky jsou plně recyklovatelné.

Mohu svou objednávku změnit?

Všechny parametry objednávky můžete upravit až do tří pracovních dnů před doručením. A třeba v případě dlouhé dovolené můžete odběr zdarma přerušit až na dobu 30 dnů.